Αθλητικά Νέα

Πανόραμα 4ης αγωνιστικής (vids)

Η ιστοσελίδα μας σας ενημερώνει για τα αποτελέσματα και το ρεπορτάζ των ομάδων της πόλης  μας για την αγωνιστική που μας πέρασε.

Δείτε αναλυτικά ρεπορτάζ, δηλώσεις και φάσεις των αγώνων των ομάδων της πόλης μας.

Στο εναρκτήριο παιχνίδι της τέταρτης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα CYTA 2020/21 ο Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα από το «Ν. PAPAS Group Αμμόχωστος Επιστροφή» επικρατώντας 1-0 του Ερμή.

Ο φαν Κέσελ έκοψε τα… φτερά του Ερμή!

Ένα υπερπολύτιμο τρίποντο πήρε η Ομόνοια απέναντι στην ΑΕΚ στο ΓΣΠ για τη 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.Οι πράσινοι επικράτησαν των κιτρινοπράσινων με 2-1 με τον Κίκο να δίνει τη νίκη 1 λεπτό πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου.
Με τη νίκη η Ομόνοια ανέβηκε στους 8 βαθμούς ξεπερνώντας την ΑΕΚ που έμεινε στους 7 και πάει με την καλύτερη ψυχολογία στον αγώνα για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.
Δείτε πιο κάτω το ρεπορταζ του αγώνα
Μεγάλο ντέρμπι το σημερινό στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”, με τον Απόλλωνα να παίρνει ένα σπουδαίο τρίποντο (1-3), επί της Ανόρθωσης και θα υποδεχθεί με φόρα την ερχόμενη Τετάρτη τη Λεχ Πόζναν για τον γ’ προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λίγκ. Η Ανόρθωση αν και ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ, στη διαχείρηση δεν κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα, με τον Απόλλωνα να κάνει την ανατροπή από το ημίχρονο (1-3). Το τρίτο γκολ ήρθε από τον Λάρσον που έκανε ντεμπούτο στον αγώνα, μπαίνοντας ως αλλαγή στη θέση του Γιαννιώτα.