Πρωταθλητής στην ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 ο Ζήνωνας

Πρωταθλητής στην Α1 κατηγορία του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Κ18 αναδείχθηκε ο Ζήνωνας, κερδίζοντας και δεύτερη φορά στην τελική φάση τον Αχιλλέα Καϊμακλίου.

Αυτή τη φορά πήρε το διπλό με 60-54, κάνοντας το 1-1 στη σειρά των τελικών της διοργάνωσης. Στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα είχε επικρατήσει στην έδρα του με 63-56.

Στην πορεία του μέχρι τον τίτλο ο Ζήνωνας κατέγραψε 11 νίκες και 3 ήττες στη διάρκεια της κανονικής περιόδου της Α1 κατηγορίας, καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση με 25 βαθμούς.

Στα ημιτελικά της διοργάνωσης βρέθηκε απέναντι στον GFSC Phoenix MJ Basket Plus, τον οποίον επίσης κέρδισε με δύο νίκες. Εντός με 56-43 και εκτός με 51-35.

Η ανακοίνωση του ΖΗΝΩΝΑ

ΝΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!

Πανάξιοι πρωταθλητές οι Έφηβοι μας αφού επικράτησαν εκτός έδρας του Αχιλλέα με 54-60 και έκαναν το 2-0 στις νίκες για τους τελικούς του Πρωταθλήματος Κ-18!

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στον προπονητή τους Mixalis Arvanitis που ολοκλήρωσαν μια πολύ δύσκολη και γεμάτη σεζόν με τον τίτλο του πρωταθλητή!

Να υπενθυμίσουμε ότι η ομάδα του Ζήνωνα κατέκτησε και το πρωτάθλημα κορασίδων Κ-16