Αθλητικά Νέα

«Εξάρα» στο… σκοτεινό «Αμμόχωστος» ο Απόλλωνας στον Ερμή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένας διαστημικός Απόλλωνας διέσυρε στους… έξι ανέμους τον Ερμή στο «Αμμόχωστος», παίρνοντας την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Λεμεσού ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι σκοράροντας στο 8ο λεπτό με τον Αγκίρε. Το παιχνίδι όμως σημαδεύτηκε από τη διακοπή που ακολούθησε και συγκεκριμένα στο 16′ όταν και έσβησαν οι προβολείς του γηπέδου. Ο αγώνας διεκόπη για 32 λεπτά και όταν επιλύθηκε το πρόβλημα και επανάρχισε το παιχνίδι, ο Απόλλωνας πέτυχε και δεύτερο γκολ με τον Ματέϊ, ενώ πριν το ημίχρονο απλοποίησε τα πράγματα με τέρμα του Σάλαϊ για το 3-0. Στον ίδιο ρυθμό και μετά την ανάπαυλα και με άλλα τρία γκολ από τους Νταμπό, Ντιγκινί και Μπένσοπ, ολοκλήρωσε την εμφατική νίκη με 6-0.

Μετά τη διακοπή για Εθνικές, ο Απόλλωνας υποδέχεται την Πάφο, ενώ ο Ερμής φιλοξενείται στο «Δασάκι» από τον Εθνικό.