Ασταμάτητη η ΑΕΚ, «καθάρισε» και την Ανόρθωση (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ) – Στυγμιότυπα

Tο πήρε κι αυτό!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 1-2 της Ανόρθωσης στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Cyta, παίρνοντας άλλη μια μεγάλη νίκη, μετά από αυτές κόντρα σε Ομόνοια και Απόλλωνα αντίστοιχα.

Οι Λαρνακείς με ακόμη μια εξαιρετική εμφάνιση, κατάφεραν να φύγουν με το «διπλό» από μια δύσκολη έδρα, στην οποία η αντίπαλος είχε το απόλυτο μέχρι σήμερα και παράλληλα να ανεβούν ξανά στην κορυφή, διατηρώντας και το αήττητο τους.

0

Μεγάλοι πρωταγωνιστές οι δύο επιθετικοί, με τον Τρισκόφσκι (35′) από το σημείο του πέναλτι να ανοίγει το σκορ, για το 7ο σερί του γκολ, με τον Ντάρμπισαϊαρ (50′) να γράφει το τελικό 0-2.

«Πλήρωσε» τα… παιδικά λάθη στην άμυνα για άλλη μια φορά η ομάδα της Αμμοχώστου, που ηττήθηκε ξανά και παραμένει στα χαμηλά της βαθμολογίας, κάτι που προκαλεί μεγάλο προβληματισμό.

Το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χριστοδουλόπουλου, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, μη αποφεύγοντας όμως αυτή τη νέα αποτυχία.