Βάφτηκε μπλε η πρεμιέρα – Σπουδαίο διπλό για την Πάφο μέσα στο Αμμόχωστος (vids)

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Πάφος με γκολ στο 90′ πήρε ένα σπουδαίο διπλό επί της Νέας Σαλαμίνας με 2-1 και ξεκίνησε ιδανικά το πρωτάθλημα δείχνοντας από νωρίς τις προθέσεις της.
Αντίθετα, η Σαλαμίνα δεν κατάφερε να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας παρότι ισοφάρισε στο 85′ της αναμέτρησης.Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν αρχικά ο Μπεριγκό στο 44′, ο Κίνγκσλεϊ στο 85′, ενώ το δεύτερο γκολ της Πάφου που ήταν και αυτό που έδωσε την νίκη πέτυχε ο Νέμετς με γκολ στο 90′.
Πολύ καλό ξεκίνημα είχαμε στο 1ο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες εκατέρωθεν μέχρι το 15λεπτο.Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός αλλά η Πάφος κατόρθωσε να σκοράρει 1 λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Μπεριγκό.Ο επιθετικός της Πάφου μπήκε στην πορεία της μπάλας μετά από σουτ του Ιμπραχίμ και σκόραρε για το 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι, έχοντας το προβάδισμα, προσπάθησαν να διατηρήσουν το υπέρ τους 0-1 και τα πήγαιναν αρκετά καλά, μέχρι που ο Κίνγκσλεϊ στο 85′ έφερε το ματς στα ίσα. Όσα δεν είδαμε σε ολόκληρο το παιχνίδιν τα είδαμε στα τελευταία λεπτά, καθώς στο 89′ η Σαλαμίνα έχασε την ευκαιρία για ανατροπή και 1 λεπτό αργότερα η Πάφος πήρε ξανά το προβάδισμα, αυτή την φορά με τον Νέμετς.
Στα υπόλοιπα λεπτά, το σκορ παρέμεινε στο 1-2 και η Πάφος πήρε μια σπουδαία νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.