Τελικός με τα ΟΛΑ του/ Μπρέικ και πρωταθλήτρια στον Στρόβολο η ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ επικράτησε με 72-65 του Κεραυνού στον Στρόβολο έκανε το 3-2 και στέφθηκε πρωταθλήτρια!

Φοβερός τελικό με πολλές εναλλαγές στο σκορ. Οι ομάδες ήταν κοντά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Η ΑΕΚ με κορυφαίους τους Ogbeide και Snider έκανε την αντεπίθεση της στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτασε στη νίκη.

-Κανονικά στην διάθεση των φιλοξενούμενων, οι Μανωλόπουλος και Μαντοβανη (ΚΛΙΚ ΕΔΩ).

-Τζάμπολ στον τελικό.

ερτγτρεγερ

Α’ Δεκάλεπτο:

-Πρώτες επιθέσεις, 2-3 μπροστά η ΑΕΚ.

-8:00/ 5-5 ο τελικός.

-6:43/ 7-10 μπροστά η ΑΕΚ με 6 γρήγορους πόντους του Quentin Snider.

-5:03/ 12-15 η ΑΕΚ.

-3:10/ Τρίποντο του Σάιμον Μιχαήλ και ισοπαλία 17-17.

-1:12/ Τρίποντο του Σιζόπουλου και 18-20 μπροστά η ΑΕΚ. Τάιμ-άουτ

-0:44/ Στο 20-20 με δύο ελεύθερες βολές του Andre Marcell Williamson.

-Τέλος περιόδου, στο ισόπαλο 20-20.

-Σάϊμον Μιχαήλ με 7 και Derek Ikumalo Ogbeide με 6, οι πρώτοι σκόρερ για κάθε ομάδα.

ερωγρ

-Β’ Δεκάλεπτο:

-8:21/Ο Σάιμον στο ντράιβ και βάζει μπροστά τον Κεραυνό με 24-23.

-6:53/ 26-30 Φοβερή προσπάθεια από τον Snider, σκοράρει με λέι-απ και στο+4 η ΑΕΚ.

-4:14/ Τέσσερις μαζεμένοι πόντοι απ’ τον Brandon Lamar Rozzell. 33-30 ο Κεραυνός.

-2:17/ 38-34  ο Κεραυνός με τρίποντο του Malik Rorie.

-Τέλος ημιχρόνου. Μπροστά ο Κεραυνός με 38-37. Φοβερό ματς με τις ομάδες να πάνε πόντο πόντο. Andre Marcell Williamson και Quentin Snider οι πρώτοι σκόρερ για κάθε ομάδα, από 11 πόντους

-Γ’ Δεκάλεπτο:

-9:40/40-37 με λέι-απ του Ράζι για τον Κεραυνό.

8:33/40-39 Εύστοχος σε δύο βολές ο Ogbeide.

7:35/43-39 ο Κεραυνός με τρίποντο του Rozzell

7:04/45-39 Παίρνει διαφορά ο Κεραυνός με τον Williamson!

6:50/45-41 Εύστοχος σε δύο βολές ο Ogbeide

6:00/45-44 Μειώνει ο Μαντοβάνης για την ΑΕΚ με τρίποντο!

5:00/48-44 με τον Rozzel ο Κεραυνός

3:40/50-44 Με λέι-απ του Σάιμον!

3:27/Κάρφωμα από τον Ogbeide που κέρδισε και το φάουλ ήταν εύστοχος για το 50-47

8:28/55-55 για την ΑΕΚ. Εύστοχος στη μία από τις δύο βολές ο Ogbeide

8:07/58-55 ο Κεραυνός. Τρίποντο του Rozzel!

7:39/58-58 Τρίποντο ο Σιζόπουλος!

7:06/58-60 Φοβερή συνεργασία Snider και Ogbeide και μπροστά η ΑΕΚ

6:10/58-63 η ΑΕΚ με τρίποντο του Παντελή!

5:29/Τρεις βολές για τον Κεραυνό. Εύστοχος ο Rozzel και 61-63

2:32 Γρήγορος ρυθμός. Άστοχες οι δύο ομάδες στα τελευταία λεπτά

2:08/61-65 Ο Σνάιντερ στον αιφνιδιασμό σκοράρει εύκολα και ο Κεραυνός καλεί τάιμ-άουτ

1:35/62-65 Εύστοχος σε δύο βολές ο Rozzel για τον Κεραυνό

34.4/Snider και Ogbeide συνεργάζονται για το 63-67. Υπήρχε και φάουλ. Εύστοχος ο Ogbeide για το 63-68 για την ΑΕΚ

21.5/65-68 Μειώνει σε 65-68 ο Κεραυνός με τον Williamson

09.4 Άστοχος σε τρίποντο ο Κεραυνός. Φάουλ για την ΑΕΚ που αγκαλιάζει τον τίτλο! Δύο βολές από τον Σνάιντερ εύστοχες και 65-70

05.8 Βολές για την ΑΕΚ και 65-72!