Παγκύπριες πρωτιές για το Ν.Ο.ΛΑ στο Παγκύπριο πρωτάθλημα Optimist Under 11

ΝΕΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ 2023 στο Παγκύπριο πρωτάθλημα Optimist Under 11 είναι οι αθλητές του Ναυτικού ομίλου
Λαρνακος EVELINA ZAMPELINSKAYIA και GARCIA LACONICO.

Tελείωσε με επιτυχία εχθές στις εγκαταστάσεις του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας το πρωτάθλημα Οπτιμιστ για αθλητές έως 10 ετών και η προπονητική κατασκήνωση πρωτοεμφανιζόμενων αθλητών.

Ο Ναυτικός Όμιλος Λάρνακας με συμμετοχές και στις 2 κατηγορίες κατέκτησε την 1η θέση γενικής κατάταξης κερδίζοντας όλες τις ιστιοδρομίες με την Εvelina Zambelinskaya πού κατέκτησε και την 1η θέση στα κορίτσια ακολουθούμενη πολύ κοντά από τον συναθλητή της Juan pablo Garcia Laconico (bullet) o οποίος κατέκτησε την 2η θέση γενικής και 1η θέση στα αγόρια.

Επιτυχιών συνέχεια είχαμε όμως και στους πρωτοεμφανιζόμενους αθλητές μας όπου οι αθλητές της Ακαδημίας μας συνοδευόμενοι από τον Γεώργιο Γιασεμίδη κατέκτησαν ,την 2η θέση με τον ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟ ΞΥΛΟΦΑΙΤΗ στα αγόρια και την 3η θέση με την ΜΑΡΙΑ ΠΑΠΑΣΤΑΎΡΟΥ στα κορίτσια ενώ στην 6Η θέση ολοκλήρωσε και ο αθλητής μας ΑΜΙΡ ΝΑΚΑΣ ο οποίος είχε και 1η θέση στη 3η ιστιοδρομία.

Οι αγώνες διεξήχθησαν με επιτυχία ,σε συνεργασία με την Κυπριακή Ιστιοπλοική Ομοσπονδία τον Ομοσπονδιακό προπονητή Δημήτρη Δημητρίου και υπό τις Οδηγίες του εξαιρετικού Αλυτάρχη αγώνων κυρίου Δημητρίου Φλουρή.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες από όλη την Κύπρο καθώς και στο προπονητικό Team του Ναυτικού Ομίλου Λάρνακας.