Ισοπαλία στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» και όλα ανοιχτά για το «Αμμόχωστος» (ΒΙΝΤΕΟ)

Την ενημέρωση χορηγεί η ΜegabetPlus

Ανόρθωση εξήλθε ισόπαλη 1-1 με τη Νέα Σαλαμίνα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για τον πρώτο αγώνα της προημιτελικής φάση του κυπέλλου.

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν μια αρκετά καλή παρουσία και κατάφεραν να φύγουν αήττητοι, παίρνοντας αποτέλεσμα ενόψει και του επαναληπτικού στο «Αμμόχωστος». Η ομάδα του Τιμούρ Κετσπάγια έμεινε μακριά από τον καλό της εαυτό και παρά την ισοφάριση δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη και πλέον θα έχει δύσκολο έργο στο δεύτερο παιχνίδι.

Η Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ στο 61ο λεπτό με τον Κορέϊα και η Ανόρθωση ισοφάρισε στο 84′ με τον Ράγιος από την άσπρη βούλα.

Τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης
Α’ ημίχρονο
Στο 2′ ο Τέλφερ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μετά από κάθετη πάσα του Κορέϊα, ήταν όμως σε θέση οφσάιντ και ορθά ακυρώθηκε το γκολ.

Ο Χριστοφή πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή στο 5ο λεπτό, μάζεψε όμως εύκολα ο Κίσσας.

Στο 15′ ο Σίμπσον επιχείρησε το σουτ εντός περιοχής, με την μπάλα να περνάει μόλις έξω.

Τρία λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης απείλησε με δυνατό σουτ, μάζεψε με δυσκολία ο Λόρια.

Στο 29ο λεπτό, ο Σελίν έκανε τη σέντρα, Ιωάννου έκανε την προβολή και η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Κίσσα.

Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, ο Τέφλερ βρέθηκε «φάτσα» με τον Λόρια, το σουτ όμως ήταν πολύ άστοχο και η μπάλα πέρασε έξω.

Β’ ημίχρονο
Στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου, η Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ στο 61′ με τον Κορέϊα να πιάνει ένα διαγώνιο σουτ και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.