Η ΜegabetPlus σας προσφέρει το πανόραμα της 14ης αγωνιστικής για τις ομάδες μας (vids)

Η ιστοσελίδα μας σας ενημερώνει για τα αποτελέσματα και το ρεπορτάζ των ομάδων της πόλης  μας για την αγωνιστική που μας πέρασε.

Δείτε αναλυτικά ρεπορτάζ, δηλώσεις και φάσεις των αγώνων των ομάδων της πόλης μας.

Τη στήλη χορηγεί η ΜegabetPlus

Εύκολο αποδείχθηκε το απόγευμα της Παρασκευής  για την Ανόρθωση η οποία στο τελευταίο ματς της για το 2019 κατάφερε να παίξει ωραίο ποδόσφαιρο με το οποίο μάλιστα το συνδύασε και με μεγάλη νίκη καθώς επικράτησε με 5-1 της ΕΝΠ επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα αλλά και στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το σύνολο του Κετσπάγια άνοιξε το σκορ με τον Καλτσά στο 14ο λεπτό με τον Καλτσά, δέκα λεπτά αργότερα ο Οκριασβίλι διπλασιάσε τα γκολ της ομάδας του και στο 31ο λεπτό ο Κατσιαράβα έκανε το 3-0. Στο 34ο λεπτό η ΕΝΠ μειώσε προσωρινά στο σκορ με τον Αγκίρι, ενώ ο Κατσιαράβα που έκανε ίσως ένα από τα καλύτερα του παιχνίδια ΄έκανε το 4-1, το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Ράγιος μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 80ο λεπτό.

«Πεντάστερη» η Ανόρθωση και… ξανά στην κορυφή!

Η Νέα Σαλαμίνα πέρασε από το Μακάρειο στάδιο με το επιβλητικό 3-0 απέναντι στον Ολυμπιακό Λευκωσίας για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος.Με χατ τρικ του Κίνγκσλεϊ που σκόραρε στο 56′ ,στο 77′ και στις καθυστερήσεις (90+4) πήρε τη σημαντική νίκη,επανήλθε στα νικηφόρα αποτελέσματα και ανέβηκε στους 17 βαθμούς και ξεπέρασε τον Ολυμπιακό που έμεινε στους 15 βαθμούς.

Διπλό με χατ τρικ του Κίνγκσλεϊ!

Σε ένα παιχνίδι που η Ομόνοια έκανε εύκολα φάσεις απέναντι στην ΑΕΚ, επικράτησε δίκαια με 3-2 και ανέβηκε ξανά στη κορυφή. Η μείωση του σκορ με το δεύτερο γκολ της ΑΕΚ που ήταν αρκετά εύστοχη κράτησε το ενδιαφέρον του αγώνα μέχρι το τέλος. Η ομάδα του Ηλία Χαραλάμπους είχε προβλήματα μεσοαμυτνικά και εάν οι επιθετικοί της Ομόνοιας ήταν πιο εύστοχοι το σκορ θα ήταν μεγαλύτερο!

Ανέβηκε ξανά στη κορυφή η Ομόνοια, κατώτερη η ΑΕΚ…